Online Intensive: Beter slapen vanuit hechtings- en ontwikkelingsbasis

Wat ga je leren?

Eerlijke, haalbare en biologisch realistische optimalisatie van slaap.

Een cursus over slapen bij kinderen, bekeken vanuit biologisch en antropologisch oogpunt, waarbij hechting en op ontwikkeling gebaseerde principes voorop gesteld worden.

Leer in de Online Intensive: ‘Beter Slapen vanuit Hechtings- en Ontwikkelingsbasis’ van Slaap Zoet™ alles dat je zou moeten weten over slaap. Een uitgebreidere en completere cursus bestaat niet! 

In deze revolutionaire cursus leer je alles over slaap:
Wat is slaap? Hoe ziet slaap er uit op verschillende leeftijden? Leer over de biologie en wetenschap van slaap, slaaphoeveelheid en slaapdistributie, hoe het zit met wakkervensters, ritmes en routines en slaapsignalen, dagslaapjes en het laten vallen van slaapjes en leer alles over mogelijke slaapomgevingen.
Leer daarnaast uitgebreid over hechting, de waarheid over slaaptraining (en alle tegenargumenten), huilen, emotie en regulatie, temperament & persoonlijkheid, sensorische input en stimulatie, lactatie en voeding.
Werk aan de hand van een zeer uitgebreid stroomdiagram aan je persoonlijke slaapplan, waarbij je fysieke en medische factoren uitsluit, slaapvoorwaarden optimaliseert, werkt aan veel voorkomende slaapuitdagingen en werkt aan het afbouwen van hulp die je bij slapen biedt.

Voor wie is deze cursus?

Doelgroep

  • Voor ouder(s)/verzorger(s) die zich willen verdiepen in alles rondom slaap, vanuit biologisch en antropologisch oogpunt en vanuit ontwikkeling van je kind.
  • Voor ouder(s)/verzorger(s) die breed en onderbouwd geïnformeerd willen worden over alle ins en outs rondom baby- en kinderslaap.
  • Voor ouder(s)/verzorger(s) die zonder enige vorm van slaaptraining de slaap van hun kind willen optimaliseren.
  • Voor ouder(s)/verzorger(s) die een kindje verwachten en zich optimaal willen voorbereiden op het slapen van hun baby.
  • Zeker ook geschikt voor bijvoorbeeld medewerkers van consultatiebureaus, kraamverzorgenden, verloskundigen, consulenten die zwangerschaps- of ouderschapscursussen geven etc. (voor organisatie-training neem contact op).
  • Voor eenieder die een wetenschappelijke inslag en onderbouwing kan waarderen.

Wat krijg je?

Materiaal bevat

  • 17 modules, 176 lessen: In totaal ruim 11 uur aan videomateriaal, opgedeeld in 176 behapbare video's.
  • 20 verdiepende bijlagen (in totaal 78 pagina's).
  • Gratis gids 'Ontwikkelingsgerichte slaap' (27 pagina's).
  • Literatuurlijst (417 wetenschappelijke referenties).
  • Ruim 8 maanden (250 dg) toegang tot al het cursusmateriaal.
  • Ondertiteling in Nederlands en Engels (AI-gegenereerd) zodat je ook tijdens het voeden of contactslapen kunt kijken op mute.
  • €100,- goedkoper (tijdelijk) dan het voordeligste consult-pakket!

Cursus curriculum

Vereisten

  • Welkom en introductie (3 lessen).
  • Het perspectief vanuit jouw baby versus de maatschappij (2 lessen).
  • Wat kan je de eerste maanden verwachten? (2 lessen).
  • Hechting (5 lessen).
  • De waarheid over slaaptraining (21 lessen).
  • Huilen en emotie (11 lessen).
  • Emotie-regulatie & Co-regulatie (7 lessen).
  • Temperament & persoonlijkheid (4 lessen).
  • Slaapwetenschap en de biologie van slaap (18 lessen).
  • Oververmoeidheid versus ondervermoeidheid (3 lessen).
  • Sensorische input en over- en onderstimulatie (4 lessen).
  • Nachtwaken en doorslapen & Dagslaap (9 lessen).
  • Slaapomgeving (10 lessen).
  • Lactatie en voeding (8 lessen).
  • Werken aan slaap: Je slaapplan (1 les).
  • A) Het opsporen, onderzoeken en uitsluiten van fysieke factoren en condities (14 lessen).
  • B) Het optimaliseren van slaapvoorwaarden (7 lessen).
  • C) Het optimaliseren van slaaphoeveelheid en slaapdistributie (1 les).
  • D) Werken aan veel voorkomende slaapuitdagingen (14 lessen).
  • E) Werken aan afbouwen van de hulp die je bij slapen biedt (12 lessen).
  • F) Afbouwen van nachtvoedingen (8 lessen).
  • Overige uitdagen rondom slapen (11 lessen).
  • Tot slot. (1 les)

Veelgestelde vragen

De cursus is ideaal voor ouders en verzorgers die zich willen verdiepen in de slaap van hun kind, toekomstige ouders, en professionals zoals kraamverzorgenden, verloskundigen en consulenten die werken met ouders en kinderen.

De cursus behandelt onderwerpen zoals de biologie en wetenschap van slaap, hechting, slaaptraining, huilen, emotie en regulatie, temperament, sensorische input, slaapomgevingen, lactatie en voeding, en persoonlijke slaapplannen.

De cursus bestaat uit 17 modules en 176 lessen, met meer dan 11 uur aan videomateriaal, 19 verdiepende bijlagen, een gratis gids, en een uitgebreide literatuurlijst.

De cursus biedt een wetenschappelijk onderbouwde aanpak zonder slaaptraining, met focus op hechting en ontwikkeling. Het biedt gedetailleerde informatie en praktische stappen om de slaap van kinderen op een natuurlijke manier te verbeteren.

Je hebt toegang tot het cursusmateriaal voor 8 maanden (250 dagen).

Nee, de cursus is tijdelijk €100 goedkoper dan het voordeligste consult-pakket, en alle benodigde materialen zijn inbegrepen.

Ja, de lessen zijn opgedeeld in korte video’s en er is ondertiteling beschikbaar, zodat u de cursus in uw eigen tempo kunt volgen, zelfs tijdens voeden of contactslapen.

Deze modules behandelen hoe hechting de slaap beïnvloedt, hoe kinderen omgaan met emoties, en hoe ouders hen kunnen ondersteunen in het reguleren van deze emoties, wat essentieel is voor een gezonde slaapontwikkeling.

De cursus biedt strategieën om slaapuitdagingen aan te pakken zonder het gebruik van traditionele slaaptrainingsmethoden die vaak gericht zijn op het laten huilen van kinderen.

Er zijn specifieke lessen gericht op het afbouwen van nachtvoedingen, waarbij rekening wordt gehouden met de individuele behoeften en ontwikkelingsstadia van het kind.

Het persoonlijke slaapplan helpt ouders om fysieke en medische factoren uit te sluiten, slaapvoorwaarden te optimaliseren, en praktische oplossingen te vinden voor veel voorkomende slaapuitdagingen, aangepast aan hun eigen situatie.

Zeker, de cursus is zeer geschikt voor professionals die werken met ouders en kinderen, zoals medewerkers van consultatiebureaus, kraamverzorgenden, en verloskundigen, en kan ook dienen als onderdeel van organisatie-trainingen.

Ja, de cursus biedt ondertiteling in zowel Nederlands als Engels, zodat ook niet-Nederlandstalige deelnemers de inhoud kunnen volgen.

De cursus biedt gedetailleerde informatie en strategieën voor het aanpakken van veelvoorkomende slaapuitdagingen, en helpt ouder(s)/verzorger(s) om een aanpak te vinden die past bij de individuele behoeften van hun kind. Mocht je na afloop er toch niet uitkomen, kan je een los consult bijboeken.

Ja, er zijn lessen die zich specifiek richten op het optimaliseren van de slaapomgeving om de slaap van het kind te bevorderen. Daarnaast worden vele verschillende slaapopstellingen besproken, alsmede veiligheidsrichtlijnen.

De cursus behandelt hoe ouders kunnen omgaan met huilen in de context van slaap, met nadruk op het ondersteunen van de emotionele behoeften van het kind en het vermijden van methoden die het kind alleen laten huilen.

Ja, de cursus is zeer nuttig voor aanstaande ouders die zich willen voorbereiden op het slaapgedrag van hun baby en de beste strategieën willen leren om een gezonde slaaproutine op te bouwen vanaf de geboorte.

Deze cursus is niet voor jou als:

  • Als je (een vorm van) slaaptraining wilt doen, waarbij je jouw kind laat huilen of niet of uitgesteld reageert op je kind, is deze cursus niet voor jou.
  • Als je op zoek bent naar een ‘quick fix’ is deze cursus niet voor jou.
  • Als je puur en alleen iets over slaap wilt horen, zonder de context van hechting en ontwikkeling, is deze cursus niet voor jou.
  • Als je niet houdt van wetenschappelijk onderbouwde informatie is deze cursus niet voor jou.
  • Als je houdt van wollige taal en documenten die bol staan van nutteloze plaatjes en opgedirkte foto’s is deze cursus niet voor jou.
 279,00  345,00
Categorieën Babyslaap, Hechting, Kinderslaap

Wat zeggen ouder(s)/verzorger(s)?

Renske, moeder van 2.

Ik volg Consuela al een tijd en heb al meerdere cursussen bij haar gedaan. Nu deze nieuwe cursus uitkwam kon ik niet wachten om me in te schrijven. Het is meer dan een cursus, het is eigenlijk stiekem een hele opleiding. Er zit zoveel informatie in. Zo fijn dat iemand zich hard maakt voor het kind en zijn belangen. Ik kan nu echt beter voor mezelf rechtvaardigen waarom ik het doe zoals ik het doe met mijn kinderen. En heb echt zo veel geleerd. Over slaap zelf, hoe het nou écht zit, maar daarnaast over hechting, emotie, regulatie etc. etc. Ik ben gesterkt in mijn keuze om never nooit slaaptraining te gaan doen. De uitgebreide informatie geeft je echt een rugzak mee waar je in heel je opvoeding profijt van hebt. Bedankt Consuela!

Christel Gijsbers, GZ-psycholoog en moeder van 2.

De vijf sterren meer dan waard!
In het werken als GZ psycholoog met ouders van jonge kinderen is slaap een veel besproken thema. Zo essentieel voor basisrust in een gezin als je als ouder rust kunt ervaren rondom het slapen en de ontwikkeling van je kind. Consuela biedt met haar online cursussen en informatie op haar website informatie die gestoeld is op wetenschappelijke inzichten en met een praktische vertaling. Daarmee kun je je als professional bekwamen in de State of the Art inzichten, maar ook als ouder. Dus voor beiden zeer waardevolle informatie die je geheel op je eigen manier kunt integreren in je werk of in je opvoeding. Bijzonder dat voor beiden de informatie passend kan zijn. Dat kom je niet vaak tegen. Aanrader dus om een cursus te volgen! Bekijk deze review op Google Reviews.

Anouk

Ik schrijf nooit reviews maar voor deze cursus maak ik een uitzondering. Een vriendin tipte mij de intensieve cursus nadat ze hem zelf had gedaan en er veel vooruitgang mee had geboekt. Ik has zo mijn bedenkingen omdat het me een erg grote cursus leek. Maar ik moet bekennen, het was het meer dan waard! Ik heb de informatie die Consuela geeft opgeslurpt. Het heeft er niet alleen voor gezorgd dat ik aanpassingen heb kunnen maken, maar ook dat mijn hele visie op mijn kinderen is veranderd. Ik kijk nu echt anders naar mijn kinderen en hun plek in deze wereld. Echt goud waard! Ik ben mijn vriendin dankbaar voor de tip en ben Consuela dankbaar voor de rest van mijn ouderschap!!

Anoniem, moeder van 10 maanden oude baby.

Na de cursus gedaan te hebben kon ik een evaluatieformulier invullen. Ik weet niet waar ik moet beginnen. Er is zoveel in deze cursus dat aan bod komt. Het zijn eigenlijk 10 cursussen in één. Je moet er dan ook wel echt de tijd voor nemen, het zit vol met waardevolle informatie. Hechting, opvoeden, de ontwikkeling, hoe baby’s evolutionair sliepen, maatschappelijke inzichten, huilen en slaaptraining. Daar begint het mee, en gelukkig niet met gelijk werken aan slaap. Want dat is me nu duidelijk geworden, dat sommige lastige dingen rondom de slaap van mijn kind eigenlijk helemaal niet zo gek zijn. En toch heb ik met de uitgebreide lessen over het afbouwen van hulp bij het slapen het kunnen bijstellen. Maar wel zonder tranen en zonder mijn kind te laten huilen. Dus echt blij met deze cursus en dankbaar wat het voor ons heeft kunnen doen!

Julia, moeder van Abel (1) en Suze (2)

Ik kreeg de Online Intensive Beter slapen vanuit hechtings- en ontwikkelingsbasis getipt via een vriendin die hem had gedaan. Ik ben ermee gestart en steeds heb ik een aantal lessen bekeken. Het is een uitgebreide, volledige en goed onderbouwde cursus! En ook nog eens heel interessant. Ik heb de cursus best snel afgerond omdat hij net als een boek zo interessant was dat ik niet kon stoppen. Ik heb deze cursus vooral gedaan omdat er bij ons steeds gedoe was bij bedtijd, met veel strijd. Nu weet ik beter waar dit door kan komen zodat ik aan de oorzaken kan werken in plaats van aan te blijven modderen tijdens bedtijd. Het heeft me veel houvast gegeven om de situatie vanuit verschillende invalshoeken te bekijken.

Infograph Slaap Zoet
Delen:
Scroll naar boven